تلفن : 02188520828
article list

صنعت گردشگری کشور پس از برجام

منبع خبر :سایت اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی
تاریخ خبر :1395/08/08
hamsafar-istanbul-950726-1315.jpg
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: صنعت گردشگری کشور پس از توافق هسته ای و برجام وارد فضایی امیدبخش و روشن شد.
«مسعود سلطانی فر» معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شامگاه یکشنبه دوم آبان در شورای اداری شهرستان تفرش با بیان اینکه صنعت گردشگری کشور پس از توافق هسته ای و برجام وارد فضایی امید بخش و روشن شد، از تمهیدات دولت تدبیر و امید برای رونق اقتصاد و بهبود وضعیت اشتغال خبر داد.

«مسعود سلطانی فر» ، افزود: بسیاری از مذاکرات پیش از توافق هسته ای برای بهبود حوزه گردشگری منجر به امضای قرارداد نشد، اما این امر پس از توافق هسته ای و برجام تغییر کرد و جنبه عملی و اجرایی به خود گرفت و کشورمان را وارد فضایی جدید، سودآور، مفید و ارزشمند کرد.

سلطانی فر تصریح کرد: امروزه موفقیت در مذاکرات هسته ای، برجام و توافق با طرف مقابل اقدامی چشمگیر و بزرگ محسوب می شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: تحریم های ناعادلانه بر ضد ایران پیشرفت کشور را سال ها به تعویق انداخت و بنیان های اقتصادی کشور را بطور جدی تهدید کرد.

سلطانی فر اضافه کرد: امروز به برکت همکاری مردم فرایند توسعه و پیشرفت کشور به خوبی دنبال می شود، البته در برخی زمینه ها سرعت پیشرفت متفاوت است.

وی مشکلات اقتصادی و تحریم ها را به عنوان دو معضل مهم دولت تدبیر و امید در بدو آغاز فعالیت خواند و اضافه کرد: با تلاش دولت کاهش تورم، رفع تحریم ها و ایجاد آرامش در بازار ارز، قیمت ها بوجود آمد و دولت هم اکنون سعی دارد با تمهیدات لازم رونق اقتصاد و بهبود وضعیت اشتغال را فراهم کند.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه کرد: سایه جنگ، درگیری نظامی و تهدیدات کشورهای مختلف به ویژه کشورهای 1+5 بر ضد ایران از دیگر مشکلات پیش روی کشور بود، زیرا گروهی از دشمنان بر این باور بودند که ایران بر تعهدات خود پایبند نبوده و با مذاکرات سعی در خرید زمان داشته اند.

سلطانی فر با اشاره به تمایل سرمایه گذاران خارجی برای مشارکت در اقتصاد کشورمان، تصریح کرد: مسئولان مربوطه باید جناح بندی را کنار گذاشته و با تامین امنیت، حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاران، افراد را به سرمایه گذاری ترغیب کنند تا زمینه اشتغالزایی برای جوانان فراهم شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: استان مرکزی و به خصوص شهرستان تفرش در تمام ابعاد از جمله مراکز دانشگاهی و صنعتی رشد کرده و همچنین دارای امکاناتی مطلوب برای سرمایه گذاری است.

سلطانی فر اضافه کرد: این استان باید مانند یک کشور بزرگ در خلق ارزش افزوده، ایجاد اشتغال موثر و در عرصه تجارت خارجی نقشی موثر داشته باشد.

وی گفت: استان مرکزی از نظر جاذبه های تفریحی و گردشگری از قابلیت های ارزشمندی برخوردار است و بسیاری از مشاهیر علوم مختلف و همچنین معمار کبیر انقلاب از این استان بوده اند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: مدیران باید توسعه، تغییر و تحول را سرمنشاء کار خود قرار داده و نباید در راستای حفظ وضعیت موجود فعالیت کنند.

سلطانی فر با اشاره به بررسی مشکلات به شهرستان تفرش پیش از سفر کاروان تدبیر و امید به استان مرکزی، اظهار کرد: تکمیل و بهره برداری طرح های این شهرستان که در توسعه و پیشرفت استانی دخیل است، در اولویت قرار می گیرد.

نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: 500 میلیارد ریال از 9 هزار و 300 میلیارد ریال درنظرگرفته شده برای این استان برای حوزه آبرسانی هفتیان به تفرش اختصاص یافته که درصورت تامین کامل این اعتبار بهره برداری صوررت می گیرد.

محمد حسینی اضافه کرد: وجود راه های زیاد خاکی و شوسه این شهرستان برازنده تفرشی که زادگاه بسیاری از مشاهیر بوده، نیست.

وی خاطرنشان کرد: احداث و بهسازی جاده ها و مسیرها بدلیل شرایط خاص اقلیمی و جغرافیایی سخت است و هزینه ها در این عرصه با افزایش رو به روست.

نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی حضور سرمایه گذاران در صنایع پاک این شهرستان را به عنوان یکی دیگر از تدابیر دولت تدبیر و امید در کشور و به ویژه در این شهرستان برشمرد.

http://www.ichto.ir/Home/اخبار/ID/17809
سایت اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی
1395/08/08