تلفن : 02188520828
article list

اردوغان فرودگاه جدید استانبول را افتتاح کرد

تاریخ خبر :1398/01/28
IMAGE-980128-1230.png
یک فرودگاه بین‌المللی در منطقه آرناوت کوی (Arnavutköy) در قسمت اروپایی استانبول در ترکیه است. این فرودگاه از بزرگترین فرودگاه جهان خواهد بود.
استانبول درحال‌حاضر هاب اصلی پروازهای ترانزیت از شرق آسیا به اروپا است و در نقطه‌ای از جهان قرار دارد که با هواپیما از دو نقطه شانگهای و نیویورک ۹ ساعت فاصله دارد

فرودگاه جدید این شهر می‌تواند دنیا را به هم نزدیک‌تر کند این فرودگاه که سومین فرودگاه این شهر است بسیار بزرگ و از امکانات زیادی برخوردار است و معماری آن کاملاً مدرن است در بیرون از شهر استانبول قرار دارد که به ‌زودی به یکی از بزرگ‌ترین و پرترددترین فرودگاه‌های جهان تبدیل خواهد شد.

نکته دیگری که مدیر پروژه از آن به عنوان یک افتخار یاد می‌کنداین بوده که از بالاترین سطح امنیتی و جدیدترین فناوری‌ها برخورداراست ، برای اولین بار از سامانه رادار زمینی استفاده شده که در مجموع 9 هزار دوربین هوشمند و 8 دوربین حسگر حرکت در پایانه‌های مسافربری و پارکینگ‌ها به کار رفته است.
مسئولان ترکیش ایرلاین اعلام کردند که فعلاً بخشی از پروازهای داخلی و چند پرواز خارجی به این فرودگاه منتقل می‌شود تا این که کارهای تکمیل فاز نخست پروژه به اتمام برسد ، در همین مراسم اعلام شد که فرودگاه آتاترک در نهایت برای پروازهای تجاری تعطیل خواهد شد و از فضای آن هم برای نمایشگاه‌های هوایی استفاده می‌شود. اردوغان اضافه کرد که در زمین‌های بلا استفاده هم پارک ساخته خواهد شد.
1398/01/28