تلفن : 02188520828
article list

بازارچه های صنایع دستی در کنار آثار باستانی فارس

تاریخ خبر :1397/03/08
asli-bazrchesanayerdasti-970308-0949.jpg
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: بازارچه های صنایع دستی در مجاورت اغلب آثار تاریخی استان با محوریت توجه به تولیدات صنایع دستی بومی فارس راه اندازی شده است.
مصیب امیری اعلام کرد: در ایام تعطیلات نوروز سال 1396 یک میلیون و 650 هزار نفر بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی استان انجام شده که نسبت به آمار مشابه سال 1395 حدود هشت درصد فزونی داشته است.

وی افزود: در حوزه اسکان مسافران نوروزی سال گذشته سه میلیون نفر از اقامتگاه های استان فارس مانندهتل ، هتل آپارتمان ، مهمانسراها ،مدارس و...استفاده کرده اند.

وی ادامه داد: امسال ظرفیت اقامت 468 هزار و 200 نفر شب برای هر روز اقامت تدارک دیده شده است و بر اساس پیش بینی ها نسبت به سال های گذشته بیش از تعداد مسافران ظرفیت اقامت ایجاد شده و در این خصوص جای هیچگونه نگرانی نیست.

وی افزود: 163 پایگاه انتظامی، 56 پایگاه هلال احمر،160 پایگاه اورژانس، 132 پایگاه امداد خودرو، 176 مرکز درمانی، 73 قاضی کشیک، 72 شورای حل اختلاف، 136 شرکت بیمه، 169پایگاه و کیوسک اطلاعات رسانی در سراسر استان فارس به مسافران نوروزی خدمات رسانی خواهند کرد.

وی ادامه داد: مجموعا یک میلیون و 700 هزار نسخه بروشور و کتابچه با اطلاعات به روز توسط همه ارگان های استان تهیه شده که در اختیار گردشگران ایام نوروز قرار خواهد گرفت.

امیری با تاکید بر امر نظارت و بازرسی از اماکن گردشگری استان در ایام عید نوروز گفت: در نوروز پیش رو 36 تیم ویژه نظارتی توسط اداره کل میراث فرهنگی، 132 تیم بازرسی اصناف و سازمان صنعت و معدت و تجارت، 14 تیم از دانشگاه علوم پزشکی ، 14 تیم سازمان تعزیرات حکومتی که جمعا 244 نفر کار نظارت و بازرسی در این ایام را در سراسر استان انجام خواهند داد.

وی ادامه داد: نوروزگاه ظرفیت جدیدی است که در استان فارس ایجاد شده و هدف آن زنده نگه داشتن آیین و سنت های نوروز و آشنایی مردم با این آداب است که در ایام عید نوروز در مجاورت مکان های گردشگری ایجاد خواهد شد.

اقدامات مسئولین برای بهبود بازدید از آثار تاریخی
مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری فارس اضافه کرد: در مجموعه میراث جهانی تخت جمشید رنگ آمیزی و آماده سازی تابلوهای دو زبانه انجام شده و همچنین برای آسایش و رفاه بیشتر گردشگران مهد کودکی در مجاورت این مکان پیش بینی شده است.

امیری افزود: 120 راهنمای افتخاری در ایام نوروز آموزش داده شده اند تا در مجموعه تخت جمشید به مردم خدمات ارایه کنند و همچنین برای رفاه بازدید کننده ها باجه های بلیت فروشی این مکان افزایش پیدا کرده و سرویس های بهداشتی نیز ساماندهی شده اند.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در شهرستان پاسارگاد و مقبره کوروش نیز گفت: مجتمع خدمات رفاهی این محل نیز تکمیل شده که در ایام تعطیلات نوروز آماده خدمات رسانی به گردشگران باشد و همچنین تعدادی ماشین های برقی نیز خریداری و در اختیار بازدید کننده ها قرار گرفته است.

http://iranfn.ir/?p=6235
1397/03/08