تلفن : 02188520828
article list

باغ فردوس تهران ، بهشتی از سینمای ایران

تاریخ خبر :1398/12/10
IMAGE-BIG-hamsafar-981128-1220.jpg
باغ فردوس یکی از باغ‌های قدیمی و تاریخی پایتخت محسوب می‌شود که از زمان قاجار تاکنون شاهد روزها و سال‌های زیادی بوده است. درحال‌حاضر باغ فردوس جایی برای دورهمی اهل هنر به‌شمار می‌آید. اگر به سینما و هنر علاقه دارید یا دنبال کافه‌ای دنج در فضایی سرسبز هستید، سری به باغ فردوس بزنید.
معماری باغ فردوس
مساحت این باغ 20 هزار و مساحت عمارت آن 1000 متر مربع است. همچنین طول عمارت 34 و عرض آن 26 متر تخمین زده می‌شود. باغ فردوس سه طبقه کامل و یک نیم طبقه دارد. این باغ به شماره ۱۸۷۶ مورخ ۱۱/۵/۷۶ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

محوطه بیرون باغ فردوس
اگر در حال گذر از خیابان ولیعصر (عج)، حدفاصل پارک وی-میدان تجریش باشید، امکان ندارد سرسبزی و زیبایی محوطه منتهی به باغ فردوس توجه‌تان را جلب نکند. گذری عریض، سرسبز با درختان سربه‌فلک‌کشیده و جوی کاشی‌کاری شده‌ که از میان آن عبور می‌کند. این منطقه دلنشین پاتوقی برای اهالی تهران به‌شمار می‌آید. وجود کافه‌ها و رستوران‌های کوچک هم این مکان را انتخابی درست برای یک گردش عصرانه کرده است. انتهای این محوطه به ورودی باغ فردوس می‌رسد. دورتادور باغ را دروازه‌های آهنی بلند محاصره کرده‌اند.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

موزه سینما
در سال‌های اخیر فضای داخلی عمارت فردوس به موزه سینما اختصاص یافته است ، این مجموعه سه سالن سینما به نام‌های فردوس، سینماتوگراف و تمدن داردکه علاوه‌ بر اکران فیلم‌های روز سینما، فیلم‌های گروه هنر و تجربه را هم در فهرست اکران خود دارند. سینما تمدن و سینما توگراف به شکل سینماهای مدرن امروزی با حداکثر استفاده از تکنولوژی در صدا و تصویر و فضا هستند. سینما فردوس علاوه‌بر داشتن امکانات در دو سالن، فضای متفاوتی در سالن سینما دارد.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

کافه‌
کافه ویونا نام آشنایی برای کافه دوستان است. این کافه‌ زنجیره‌ای یک شعبه هم در باغ فردوس دارد. درست سمت چپ باغ بعد از ورود به محوطه و کنار جوی آب وسط باغ، کافه ویونا قرار گرفته و روزهایی که هوا خوب است، نشستن در فضای بیرونی کافه و نوشیدن یک فنجان چای لذت خاصی دارد.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

عمارت باغ فردوسبه عنوان موزه سینما بخش های مختلفی دارد
تالار آغازگران

تالار صدا و دوبله موزه سینما

تالار معاصران

تالار جوایز باغ فردوس

تالار تماشاخانه موزه سینما

تالار علی حاتمی

تالار نام آوران سینمای ایران

تالار خانه فرهاد

اخبار گردشگری آژانس همسفر
لحظاتی شاد و خوشی را در این باغ برای شما آرزومندیم
باغ فردوس در خیابان ولیعصر تهران در نزدیکی میدان تجریش است ، اگر شما اهل پیاده روی هستید می توانید از میدان تجریش خود را به موزه سینما در باغ و محله باغ فردوس برسانید.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

1398/12/10