تلفن : 02188520828
article list

5 حیوان معروف آفریقا، Big Five

aslii-BigFive-961121-0928.jpg
Big Five به 5 جانور معروف و اصلی قاره آفریقا گفته می شود که شکار آن ها کار آسانی نمی باشد. بیگ فایو شامل شیر، پلنگ، کرگدن، فیل و بوفالو آفریقایی می باشند. این پنچ گونه از این حیوانات بزرگ به دلیل شکار بی رویه، امروزه در معرض خطر انقراض قرار گرفته اند، و برای شکار آن ها قوانین سختی را وضع کرده اند.

تور Big Five تقریبا در هر استانی از آفریقای جنوبی برگزار می‌شود، ولی تورهایی که در پارک ملی کروگر (Kruger National Park) در استان‌های مپومالانگا و لیمپوپا در شمال شرقی آفریقای جنوبی برگزار می‌شوند، طرفداران بسیار زیادی دارند. در این پارک علاوه بر مشاهده کردن حیوانات وحشی، می‌توانید انواع پرندگان آفریقای جنوبی، درختان قدیمی، رودخانه‌های پر پیچ و تاب و… مشاهده کنید.
پنج حیوان گفته شده در پارک ملی کروگر بسیار وجود دارد و همیشه امکان دیده شدن این حیوانات وجود دارد. اما ممکن است که تنها شاهد تعدادی از آن ها باشید و یا فقط بعضی از آن ها را مشاهده کنید. اما با توجه به اینکه تعداد این حیوانات در این پارک ملی بسیار است، در اکثر تورهای برگزار شده شانس دیده شدن هر پنج حیوان زیاد است. برای اینکه شانس دیدن این حیوانات را داشته باشید، بایستی به آهستگی رانندگی کنید، به صداها توجه داشته باشید، توجه کنید که خودروهای دیگر چه موقع و کجا توقف می‌کنند، و همواره با چشمانی باز به دنبال این حیوانات باشید.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

اخبار گردشگری آژانس همسفر

اخبار گردشگری آژانس همسفر

اخبار گردشگری آژانس همسفر

اخبار گردشگری آژانس همسفر