تلفن : 02188520828
article list

دزدی از هتل

تاریخ خبر :1397/03/12
1-dozdiazhotel-970309-1518.jpg
مسافران در طول اقامت خود در هتل ها وسایلی که در آنجا هست را به عنوان یادگاری و نشانه ای از سفر خود برمیدارند. بر اساس آماری که در سایت Wellness Heaven Hotel Guide شده است همه ساله مسافران وسایل زیادی از هتل ها خارج می کنند این وسایل برای استفاده از ساکنان آنجا رایگان می باشد و مسافران می توانند استفاده کنند ولی نمی توانند آن ها را بردارند.ولی مردم برای داشتن یادگاری از هتل آن را ها را برداشه و به اصطلاح دزدی از هتل محسوب می شود. حوله ها و ربدوشامبرها بیشترین وسایلی است از هتل خارج می شوند.
چوب لباسی‌ها، خودکار، لوازم بهداشتی و وسایل داخل حمام و دستشویی، باتری، اشیاء تزئینی در اتاق‌ها، پتو و بالش، تبلت هایی که هتل‌های لوکس در اختیار مسافر قرار می‌دهند، کنترل تلویزیون، تلویزیون، صابون و شامپو و سشوار از مهم ترین وسایلی هستند که مسافران با خود میبرند. این آماری جهانی است، البته در ایران نیز گزارش شده است که وسایل را از هتل خارج کرده اند و به آن دزدی از هتل گفته می شود.

اخبار گردشگری آژانس همسفر
وسایلی که می توان به عنوان یادگاری از هتل خارج کرد
وسایل بهداشتی مانند شامپو، صابون، خمیر دندان، مسواک، شانه، گوش پاک کن، تیغ ریش تراشی، دستمال کاغذی، کلاه حمام.

لوازم التحریر همچون خودکار، دفترچه یادداشت و البته روزنامه.

کیت خیاطی، پاشنه کش و واکس کفش، کیسه‌های پلاستیکی و دمپایی‌های روفرشی پارچه‌ای.

مواد غذایی داخل مینی بار اتاق نیز را می‌توان بدون محدودیت از هتل خارج کرد، اما باید هزینه آن را پرداخت.

سارا اشلیختر در کتابش به نام «هزینه‌های پنهان هتل» نوشته؛ «برداشتن و گذاشتن یک قلم کالا در یخچال، ممکن است باعث تحریک حسگرهای آن شود و خیلی زود، قیمت آن کالا را به صورت‌حساب شما اضافه کنند. در ماشین‌های حساس، حتی تکان خوردن کالاها هم ممکن است به هزینه منجر شود، مثل وقتی که می‌خواهید غذا در یخچال بگذارید و ظرف غذا، به یکی از اقلام موجود در یخچال می ‌خورد. اگر می ‌خواهید تماماً از شر این کار راحت شوید و پیش از ورودتان آن را خالی کنند، باز هم هشیار باشید چون ممکن است هزینه «تأمین دوباره» کالا برای شما محاسبه شود. »

اخبار گردشگری آژانس همسفر
وسایلی که نمی توان از هتل خارج کرد و دزدی از هتل محسوب می شود
حوله‌ها، ظروفی چون بشقاب، قاشق، کارد و چنگال، لیوان، فنجان و دستگاه چای ساز یا قهوه جوش، سشوار و دیگر وسایل برقی، رخت خواب و لوازم مرتبط (روتختی، پتو، ملافه و بالش) و چوب لباسی وسائل تزیینی اتاق.
1397/03/12