تلفن : 02188520828
article list

چه زمانی فرود اضطراری انجام می شود؟

تاریخ خبر :1398/09/10
IMAGE-BIG-hamsafar-980906-1029.jpg
فرود اضطراری ، فرودی است که در نتیجه ی تهدید ایمنی هواپیما یا وضعیت اضطراری خدمه و یا به دلیل ترافیک هوایی است و اکثر این عوامل برای حفظ آرامش و سلامتی خود مسافران است.
آتش سوزی در هواپیما
در صورتی که آتش‌سوزی در کابین صورت بگیرد خلبان فرود اضطراری را اعلام می‌کند. یکی از دلایل ممنوع بودن کشیدن سیگار در هواپیما آتش‌سوزی می باشد.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

تمام شدن سوخت و نقص فنی هواپیما
ممکن است ناگهان خلبان اعلام کند که به دلیل کمبود سوخت قادر به ادامه پرواز نیست و باید فرود اضطراری صورت بگیرد. این فرود از پیش برنامه‌ریزی نشده است. پس ممکن است این فرود بر روی آب و یا خیابان و ... صورت بگیرد.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

حمل حیوانات خطرناک
حیواناتی که موجب آسیب رساندن به مسافران شود فرود اضطراری صورت می‌گیرد به عنوان مثال مسافری با آوردن مار کبرا به داخل کابین هواپیما باعث نیش خوردن سایرین شد و این موضوع باعث فرود اضطراری هواپیما شد.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

خراب بودن دستشویی
دستشویی امری مهم در سلامت مسافرین است و در مقاصد طولانی تحمل سفر بدون دستشویی مقدور نیست. درنتیجه فرود اضطراری انجام می پذیرد تا سرویس بهداشتی هواپیما تعمیر شود.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

بیمار شدن خلبان
اگر خلبانی مریض شد دو خلبان دیگر هستند که جای او را بگیرند و اگر شرایط خلبان اضطراری بود. هواپیما مجبور به فرود اضطراری خواهد شد. جالب است بدانید این دو خلبان برای کم شدن احتمال مریضی و مسمومیت اجازه ندارند از یک نوع غذا بخورند.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

پرواز پرندگان
پرندگان هم گاهی اوقات برای هواپیماها مشکل ایجاد می کنند به عنوان مثال در موتور هواپیما قرار می گیرند که این موضوع، خلبان را مجبور به فرود اضطراری می کند.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

نکات ضروری که در مورد فرود اضطراری باید رعایت شود
این یک باور غلط است که برخی‌ها فکر می‌کنند تأمین امنیت سفر هوایی فقط و فقط به عهده ایرلاین، فرودگاه، خلبان و سایر خدمه پرواز می‌باشد. در اصل، هر یک از مسافران و خریداران بلیط هواپیما که در پرواز حضور دارند، به نوبه خود باید نقشی در سالم ماندن مسافران این پرواز ایفا کنند. بدون شک ، در یک پرواز هوایی، فرود اضطراری آخرین گزینه‌ای است که خلبان به آن فکر می‌کند. چراکه این کار با بحث مرگ یا زندگی پیوند خورده است.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

1) نترسید؛ به خلبان اعتماد کنید.

2) سر جای خود بنشینید.

3) کودکان خود را نزد خودتان نگه دارید.

4) مثبت‌اندیش باشید و همکاری کنید.

5) ماسک اکسیژن فقط در موارد خاص.

6) پاشنه بلندها را در بیاورید.

7) آماده تخلیه هواپیما باشید.

1398/09/10