تلفن : 02188520828
article list

سفر به ایران از نظر گردشگران خارجی

تاریخ خبر :1398/03/27
IMAGE-BIG-980327.jpg
ایران در نظر اکثر توریست های خارجی کشوری زیبا و دوست داشتنی با مردمی مهمان نواز و مهربان است. معمولا مردم در کشورهای غربی عادت دارند سفر کنند و تجربیات خود را چه به صورت نوشتن جزئیات و چه عکس و فیلم ثبت نمایند. این عادت خوب که امیدوارم بین ما ایرانی ها هم مرسوم شود باعث می شود تعداد زیادی از مردم دنیا در تجربیات شان شریک شوند. ایران از نظر طبیعت، بناهای تاریخی، آداب، رسوم و فرهنگ مورد توجه مردم دنیا قرار گرفته و کشور غنی، ارزشمند و منحصر به فردی است وما بیشتر از پیش به آن افتخار می کنیم.
یک توریست فرانسوی: من عاشق شمال ایران هستم.
یکی از بهترین مناطق توریستی که باب میل و مورد پسند همه ی ایرانیان در اقصی نقاط کشور نیز هست، استان های گیلان و مازندران است که در اصطلاح ما ایرانی ها در هنگام مسافرت کاملا با هم یکی شده و آن را به عنوان شمال می شناسیم و سریع برای هر مناسبتی به سمتش روانه می شویم.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

در استان هایی مانند گلستان و البرز نیز می توانید به سراغ طبیعت ها و جنگل هایی بسیار زیبا بروید. مکان هایی که برای طبیعت دوستان و سفرهای طبیعت گردی می تواند مقصدی عالی با ویژگی های منحصر به فرد باشد.

اخبار گردشگری آژانس همسفر
یک زوج گردشگر اروپایی: سفر یک روزه به اصفهان لذت بخش بود.
اصفهان نصف جهان و زیباترین شهر ایران/ میدان نقش جهان نمونه بی نظیر معماری اسلامی است.

با آنکه آنها فقط یک روز فرصت داشتند ولی عزم خود را جزم کردند و به ایران آمدند و اصفهان را مقصد سفر خود قرار داند. آنها در سفر یک روزه خود به اصفهان تصمیم گرفتند آثار باستانی این شهر را ببینند. آنها عاشق معماری اصیل و تزیینات خاص بناهای تاریخی اصفهان شدند. از میدان نقش جهان، مسجد شیخ لطف الله، مسجد شاه، عالی قاپو، سی و سه پل دیدن کردند و از خاطرات و تجربیات سفر یک روزه خود در اصفهان در سایت های گردشگری نوشتند.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

جاناتان دوچرخه سوار انگلیسی: مردم ایران مهمان نوازترین مردمان جهان هستند.
جاناتان که با دوچرخه خود به همه کشورهای جهان سفر می کند بعد از سفر به ایران می گوید ایرانی ها با محبت ترین مردم دنیا هستند. او می گوید “صبح یک روز معمولی در ماه تیر از مرز ارمنستان وارد ایران شدم. قبلا تعاریف ضد و نقیض درباره ایران شنیده بودم و نگران وضعیت امنیتی این کشور بودم و مطمئن نبودم که چه اتفاقی در انتظار من است. اما متوجه شدم مردم ایران بسیار مهمان نواز هستند و من در طول سفرم بارها به خانه های مردم ایران دعوت شدم. جاناتان یک ماه در ایران بود و از دوچرخه سواری در کویر ایران و تماشای آسمان پرستاره کویر در شب لذت برد و از دیدن کوه البرز و امکان اسکی بازی در آن متعجب شد.

اخبار گردشگری آژانس همسفر
رابرت یک کوله گرد لهستانی: بار دیگر به ایران سفر می کنم.
در سفرش به ایران به تهران، کاشان، اصفهان، شیراز، بندرعباس، قشم، هرمز و یزد و شمال سفر کرد. او از سفرش به ایران و از اینکه مهمان مردمان ایرانی شده است آنقدر راضی بود که می گفت دوباره به ایران سفر می کنم

اخبار گردشگری آژانس همسفر
گردشگر ژاپنی: دید و بازدیهای نوروزی و رسم های ایرانی ها بسیار برایم جالب بود.
کامه یک معلم ژاپنی است که به ایران سفر کرد و با آنکه تصمیم داشت فقط یک ماه در ایران بماند ولی دو بار ویزای خود را تمدید کرد و سه ماه در ایران ماند. او بعد از اتمام سفرش از تنوع فرهنگی و مهربانی ایرانی ها گفت و از اینکه با ایرانی ها در مهمانی های نوروز همراه شد و به شهرهای مختلف ایران سفر کرد لذت برده بود. از نظر او مردم ایران بسیار انسان دوست هستند و به معاشرت و ارتباط خانوادگی اهمیت می دهند و این فرهنگ از نظر او مانند فرهنگ مردم ژاپن است.

اخبار گردشگری آژانس همسفر
گردشگر چینی: من احساس غریبگی در ایران نمی کنم و احساس دوستی دیرینه با ایرانیان دارم.
برایان هوانگ چند بار به ایران سفر کرد و از نظرش زیبایی های ایران دست کمی از اروپا ندارد. او با دیدین تخت جمشید و تخت سلیمان شگفت زده بود. به نظر او ایران کشوری زیبا و دارای چهار فصل است. او می گوید من احساس غریبگی در ایران نمی کنم و انگار رفاقتی قدیمی با مردم ایران دارم و شاید این تجربه را در جاهای دیگر دنیا نداشته ام. او می گوید من عاشق فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی های هستم به همین خاطر سعی کرده است زبان فارسی را هم یاد بگیرد. او اکنون می تواند با دوستان ایرانی خود به زبان فارسی صحبت کند.

اخبار گردشگری آژانس همسفر
تیلور دیمنبرون جهانگرد آمریکایی ۲۳ ساله که قصد دارد نام خود را به عنوان جوان‌ترین و سریع‌ترین جهانگرد زن در کتاب گینس ثبت کند در ادامه سفر خود از جزیره کیش دیدن کرد.
این خانم آمریکایی در سفر کوتاه خود به کیش از مکان های دیدنی این جزیره از جمله درخت سبز، حریره، کلبه حور، کشتی یونانی، و ساحل سیمرغ بازدید کرد و در کنار بزرگترین سازه لنگر جهان که در گینس ثبت شده و در مقابل رستوران شاندیز قرار دارد عکس گرفت.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

وی افزود: در چند ماه گذشته بیش از آن چه تصور می‌کردم، یاد گرفته‌ام. توانستم دنیا را ببینم و با مردم شگفت‌ انگیز جهان آشنا شوم. در مورد فرهنگ‌های مختلف و تاریخ ملت‌ها، اطلاعات زیادی به دست آوردم و رشد بسیاری کردم.

به گفته تیلور دیمنبرون بزرگ‌ترین منطقه‌ای که هنوز در لیست سفر وی باقی مانده، آفریقا و کشورهای اقیانوس آرام، است.

وی تا کنون از 123 کشور جهان دیدن کرده و تا سپتامبر امسال که 24 ساله خواهد شد فرصت دارد تا از 70 کشور باقیمانده در فهرست خود بازدید کند.

آخرین رکورد جهانی جوان‌ترین فردی که به تمام کشورهای مستقل جهان رفته است، متعلق به جیمز آسکیت از انگلستان، است که سفرهای خود را در ۲۴ سالگی با مجموعا ۱۹۲ روز سفر، به اتمام رساند.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

1398/03/27