تلفن : 02188520828
article list

سنت زیبا در ترکیه با نذر نان برای کمک به نیازمندان

تاریخ خبر :1398/12/05
IMAGE-BIG-hamsafar-981128-1131.jpg
نذر نه تنها رفتاري فردي است بلكه داراي كاركرد اجتماعي است و با خود وحدت و همبستگي مي آورد و اداي اين سنت حسنه اجتماعي باعث مي شود تا فعاليت فردي به شكل جمعي بروز پيدا كند ، این سنت مردم ترکیه با دادن نان به دیگران به قرن ها پیش برمیگرددآنها در بخش آسیایی ترکیه در کادیکوی معمولاً نان‌های خود را به‌صورت روزانه پخت می‌کنند، چیزی حدود 1200 نان مختلف مانند باگت، رولت، نان جو و کیک و بیسکوییت. گاهی اوقات شاهد آن هستیم که نانوا بدون آنکه از یک شخص پول بگیرد نان در اختیارش می‌گذارد.
حائز اهمیت بودن این کار در ترکیه
این سنت که "نان دادن به یک گرسنه" نامیده می‌شود ریشه در اسلام دارد، که مذهب اغلب مردم کشور است. این سنت به این روش عمل می‌کند: شما به نانوایی می‌روید و پول 2 عدد نان را حساب می‌کنید اما فقط یک نان از نانوا می‌گیرید. در عوض به نانوا می‌گویید که یکی از این نان‌ها را به یک شخص نیازمند بدهد. کمک شما در کنار کمک‌های دیگران باعث می‌شود که افراد نیازمند بتوانند از نانوا نان رایگان دریافت کنند

اخبار گردشگری آژانس همسفر

در احادیث مسلمانان به گفته حضرت محمد
نان نعمتی است که از سوی خدا فرستاده‌ شده است. اگر تکه نانی سهواً روی زمین بیفتد، باید خم شوی و آن را برداری و در جایی مرتفع قرار دهی ، زیرا از نظر اسلام نان یعنی زندگی و حفاظت از زندگی یک فرد کاملاً مقدس است برخی برای نشان دادن احترام خود نان را قبل از قرار دادن در یک جای مرتفع می‌بوسند.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

پخت نان سفید در ترکیه
دو بار در روز پخته می‌شود و همیشه در کنار هر غذایی یک سبد نان تکه‌تکه شده به چشم می‌خورد آنها اضافه نان‌ها خود را هرگز بیرون نمی‌ریزند، اگر نان کهنه شود از آن برای تهیه تُست فرانسوی یا آرد سوخاری استفاده می‌کنند. اغلب بسته‌های نان کهنه را از درخت آویزان می‌کنند تا افراد نیازمند از آن استفاده کنند یا به حیوانات خود بدهند.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

در قلب فرهنگ کمک به دیگران
چه از طریق نانوایی و چه کمک کردن به دانشجویان برای دستیابی به امکانات بیشتر، نوعی حس کمک به دیگران بدون انتظار پاداش یا شناخته‌شدن وجود دارد، به این طریق دریافت‌کنندگان هویت خود را حفظ کرده و زندگی‌شان بهبود می‌یابد

اخبار گردشگری آژانس همسفر

در دنیایی که همه به دنبال منافع شخصی خود هستند، چنین چیزی واقعاً حیرت‌انگیز است.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

1398/12/05