تلفن : 02188520828
article list

شهرهایی جذاب برای سفر در کریسمس 2020

تاریخ خبر :1398/10/18
IMAGE-BIG-hamsafar-981018-1330.jpg
جشن های پر زرق و برق کریسمس مراسمی است که به دلیل اقلیت مسیحیان در کشورمان، چندان نشانی از آن در جغرافیای ایران دیده نمی شود و سفر در ماه دسامبر به ما این اجازه را می دهد تا به دل جشن های کریسمس برویم ، اما بهترین مکان برای سفر در ژانویه یا دی و بهمن کجاست؟
استانبول
اگر چه اغلب ساکنان استانبول مسلمان هستند؛ اما کریسمس یکی از بهترین اوقاتی است که می توانید برای سفر روی استانبول حساب کنید. در اواسط ماه دسامبر (آخرین ماه میلادی) خیابان ها و فروشگاه های استانبول حال و هوایی کریسمسی به خود می گیرند و شما می توانید درخت های تزئین شده کریسمس را هر جایی ببینید. همچنین قسمت خوب ماجرا آن است که کریسمس در استانبول جزو تعطیلات رسمی نیست و بنابراین می توانید با خیال راحت از تمام جاذبه های معروف دیدن کنید.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

دبی
دبی نه تنها شهری کویری است و برخلاف دیگر مقاصد کریسمسی در آن خبری از برف و سرما نیست که اکثر ساکنانش هم مسلمان هستند. با این وجود از آن جایی که یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگران است و کریسمس نیز جزو بهترین فصل های سفرش محسوب می شود، اروپایی ها و آمریکایی ها و حتی ایرانی های بسیاری برای تعطیلات کریسمس راهی دبی می شوند،سعی کنید در فستیوال های مختلف، خصوصا جشنواره خرید دبی شرکت کنید.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

رم
با انتخاب رم به عنوان مقصد کریسمسی خود، در واقع به دل مراسم و جشن های مسیحی ها پا گذاشته اید. گرچه شهر رم در هر فصلی از سال مقصد بسیار جذابی است؛ اما به راحتی به خودتان وعده یک مقصد متفاوت را بدهید. در کوچه و خیابان های رم می توانید بساط شاه بلوط بوداده و مغاره را ببینید.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

لندن
خیابان های لندن در آخرین ماه سال، سراسر نور و چراغانی می شوند ، خرید کریسمسی، جشن های خیابانی، غذاهای مخصوص عید، جشن سال نو در کلیسای وست‌ مینستر ابی از جمله چیزهایی است که در کریسمس لندن انتظار شما را می کشند. در این میان، ویترین فروشگاه های بزرگ و مطرح لندن بسیار دیدنی است .

اخبار گردشگری آژانس همسفر

پراگ
پراگ صاحب یکی از زیباترین و قدیمی ترین بازارهای کریسمس در کل اروپاست که نورآرایی های دوست داشتنی کوچه و خیابان آن جلوه ای فراموش نشدنی به شهر می بخشند به طوری که با ورود به پراگ گویی به کارناوالی چند روزه و شاد پا گذاشته اید.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

تفلیس
در تفلیس نیز روز کریسمس در تاریخ متفاوتی نسبت به اروپایی ها برگزار می شود و تاریخ آن 7 ژانویه (برابر با 17 دی) است. در روز هفتم ژانویه، گرجی ها لباس های به خصوصی تن کرده و رژه ای خیابانی در سطح شهرهایی مانند تفلیس به راه می اندازند. همچنین سرودهای مذهبی را خواهید شنید. اگر برای جشن های کریسمس راهی تفلیس می شوید، خوشمزه های مخصوص این زمان را از دست ندهید.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

1398/10/18