تلفن : 02188520828
article list

عوارض خروج از کشور در سال 99

تاریخ خبر :1398/09/24
IMAGE-BIG-hamsafar-980921-1114.jpg
عوارض خروج از کشور را اگر بخواهیم خیلی ساده توضیح دهیم می‌توان مانند عوارضی که در جاده‌ها دریافت می‌شود تشبیه کرد حال‌آنکه عوارضی جاده‌ها شامل وسایل نقلیه می‌شود ولی عوارض خروج از کشور شامل افراد ایرانی می‌شود که قصد خروج از مرزهای کشور دارند و فرقی ندارد از طریق هوایی، زمینی و یا دریایی باشد درهرصورت باید عوارض خروج از مرز ایران توسط ایرانیان پرداخت شود.
عوارض خروج از کشور چیست ؟
در واقع عوارض خروج از کشور هزینه‌ی است که کشورها به‌عناوین‌مختلف در هنگام خروج افراد از مرزهای خود از آن‌ها دریافت می‌کنند. اما طبق قانون ایران مردم این کشور هنگام خروج از مرزها چه به‌صورت زمینی، هوایی و یا دریایی باید عوارض خروج از کشور را بپردازند و در غیر این صورت اجازه عبور از مرز برای آن‌ها صادر نمی‌شود.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

طبقه تبصره 11 لایحه بودجه 99
عوارض خروج از کشور برای سفر اول هر مسافر ایرانی به خارج از کشور 264 هزار تومان در نظر گرفته‌ شده است و برای سفر دوم این هزینه 50% درصد اضافه می‌شود و در واقع به مبلغ 396 هزارتومان می‌رسد. همچنین هزینه عوارض خروج از کشور برای سفرهای سوم و بیشتر از آن نسبت به سفر اول 100% درصد افزایش می‌یابد و به مبلغ 528 هزارتومان می‌رسد.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

زائرین اربعین از عوارض خروج از کشور معاف هستند. درواقع زائرینی که از تاریخ چهاردهم شهریورماه 1399 تا دوم آبان ماه 1399 از مرزهای زمینی به مقصد کشور عراق سفر کنند، از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف هستند.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

پرداخت اینترنتی و آنلاین عوارض خروج از کشور
1- در حال حاضر فقط مرز هوایی فرودگاه امام خمینی به این سامانه متصل است و اگر قصد دارید از مرزهای هوایی دیگری سفر کنید همچنان باید عوارض خروج را از طریق بانک پرداخت کنید.

همچنین توجه داشته باشید که خروج از کشور باید حداقل ۳۰ دقیقه بعد از پرداخت آنلاین عوارض صورت گیرد.

بدین معنی که اگر در فرودگاه اقدام به پرداخت آنلاین عوارض کنید باید ۳۰ دقیقه صبر کرده و سپس به باجه‌های کنترل پاسپورت جهت ثبت مهر خروج مراجعه کنید.

2- در فرم پرداخت آنلاین عوارض وارد کردن شماره ملی، آدرس ایمیل معتبر و شماره تلفن همراه الزامی است و امکان تغییر اطلاعات پس از پرداخت وجود ندارد.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

1398/09/24