تلفن : 02188520828
article list

غذاهای معروف تایلند

asli-thaifood-961121-1004.jpg
غذاهای تایلندی، به عنوان یک غذای عجیب و غریب در بین فرهنگ کشورها به خصوص کشور ما می باشد. شاید دلیل نامانوسی این غداها، به دلیل شکل های نه چندان جالب آن ها و یا متفاوت بودن ذائقه ما می باشد
یکی از دلایلی که غذاهای تایلندی را متمایز از هر نوع غذایی در دنیا می کند، استفاده از ادویه های مخصوص در این کشور است که طعمی شیرین، ترش، گرم و شور را به غذاهای این کشور می دهد.

حال به اختصار به 10 نوع غذای برتر تایلندی "Thai Food" می پردازیم.

تام یام گونگ Tom Yam Goong
زمانی که به بانکوک وارد می شوید بوی خاصی به مشام تان می رسد این بو همان بوی تام یام گونگ "Tom Yam Goong" هست، این غذا را توریست ها، به عنوان بوی تایلند می شناسند.

در این غذا، آشپز با استفاده از گیاهان معطر فراوان، موسیر، فلفل چیلی، میگو، سس ماهی و قارچ آن را طبخ کرده و به مشتریان خود ارائه می دهد.

اخبار گردشگری آژانس همسفر
پد تایلندی Pad Thai
این غذا مثل یک کارت ویزیت برای معرفی نوع غذا تایلند، به دنیا معروف است. این غذا که از رشته (نودل)، سویا، جوانه لوبیا، پیاز، سس ماهی، شکر، فلفل قرمز، بادام زمینی و با یک نوع گوشت مثل میگو یا مرغ و... ارائه میشود، غذای فوق العاده معروفی می باشد.]

اخبار گردشگری آژانس همسفر
سوپ رشته Kuay Tiew
این نوع سوپ یکی از غذاهایی که فوق العاده سریع آماده میشود. که از رشته ماکارانی (نودل) به همراه گوشتی مثل: گوشت گاو، مرغ، اردک، گوشت خوک و غذاهای دریایی... به همراه سبزیجات معطر پخته میشود.

اخبار گردشگری آژانس همسفر
سوم تام Som Tom
این غذا که پایه اصلی آن را میوه ای به نام پاپایا، تشکیل می دهد، یک زمانی فقط در شمال شرق تایلند ارایه می شد، ولی امروزه در سراسر تایلند با یک سری تغییرات کوچک در مقدار ادویه ها، به مردم ارائه می شوند.

این غذا با استفاده از میوه خرد شده پاپایا، مرغ، برنج، گوجه فرنگی به همراه ادویه جات پخته میشود و طعمی ترش و شیرین دارد.

اخبار گردشگری آژانس همسفر
مرغ و بادام زمینی Gai Med Ma Moung
بادام زمینی بو داده، سس شیرین سویا، عسل، سیر، فلفل چیلی، مرغ و ادویه جات، مواد تشکیل دهنده این غذا هستند. این غذا که در بین تایلندی ها، غذایی برای تقویت قوای جسمی و روحی، معروف است، غذایی است که بسیار در بین آن ها طبخ و مصرف میشود.

اخبار گردشگری آژانس همسفر
سوپ مرغ و کاری سبز Geng Kheaw Wat Gai
این غذا که ترکیبی از پودر کاری سبز تند، شیر نارگیل و مرغ است، شاید شما را به یاد غذاهای هندی نیز بیاندازد، ولی غدایی خوشمزه و مقوی است.

اخبار گردشگری آژانس همسفر
تام خا گای Tom Kha Gai
به پر طروات ترین سوپ جهان معروف است از مرغ آب پز شده، زنجفیل، شیر نارگیل و ادویه جات تهیه میشود.

اخبار گردشگری آژانس همسفر
برنج سرخ شده Kao Phad
یکی از غذاهای قدیمی که در تایلند طبخ می شده، این غذا است. این غذا که از برنج، میگو، مرغ، گوشت، تخم مرغ، پیاز، سیر، گوجه فرنگی، سبزیجات و سس فلفل تند، تهیه می شود، یکی از غذاهای محبوب این کشور است.

اخبار گردشگری آژانس همسفر