تلفن : 02188520828
article list

غذاهای معروف آفریقا

asli-africafood-961124-1645.jpg
آفریقای جنوبی، در کنار دریا قرار دارد و مدت‌های زیادی، مستعمره بودن را تجربه کرده و به همین دلیل، غذاهایش از کشورهای مختلفی مثل هلند، مالزی و فرانسه نیز تأثیر گرفته است.
آفریقای جنوبی تا به امروز یکی از معدود کشورهای قاره ی آفریقاست که در جذب گردشگر موفق ظاهر شده است. در این کشور فعالیت های مختلفی به گردشگران ارائه می شود که از آن جمله می توان به تورهای هیجان انگیز غذا اشاره نمود. البته از آنجا که تعداد مهاجران آفریقای جنوبی به سراسر دنیا زیاد است، تقریبا هر جای دنیا که باشید می توانید طعم این غذاها را بچشید؛ البته تجربه ی خاص سفر را نباید فراموش کرد.
چاکالاکا
چاکالاکا غذایی ساده و خوشمزه است که تهیه ی آن نیز آسان می باشد و خاستگاه آن شهرک های مناطق مختلف آفریقای جنوبی هستند. مواد اصلی این غذا، لوبیای پخته شده، کاری، فلفل و هویج است. تقریبا در تمامی باربکیوهای آفریقای جنوبی می توانید این غذا را بچشید.

اخبار گردشگری آژانس همسفر
بانی چیو
لطفا دقت کنید که هیچ باگز بانی ای (خرگوش کارتونی) در درست کردن این غذا آسیب نمی بیند! Bunny Chow یکی از غذاهایی است که به عنوان ناهار در کیپ تاون درست می شود. این غذا یک ساندویچ است که داخل آن با کاری میکس شده پر می شود. این هم یکی دیگر از غذاهای آفریقای جنوبی است که با تاثیر از فرهنگ غذایی مالزیایی ها در نانی به استایل اروپایی ها سرو می شود.

اخبار گردشگری آژانس همسفر
بیلتانگ
پرطرفدارترین اسنک پر ادویه‌ی آفریقایی، «بیلتانگ» (Biltong) است که شباهت‌های زیادی به گوشت خشک شده‌ی آمریکایی دارد؛ با این تفاوت که به آن اندازه شیرین نیست و در نمک خوابانده می‌شود. این اسنک، انواع گوناگونی دارد. برای مثال می‌توانید بیلتونگ مرغ را نیز سفارش دهید.

اخبار گردشگری آژانس همسفر
بوروورس
«بوورورس» (Boerewors)، به معنی «سوسیس کشاورزان»، نوعی سوسیس است که از گوشت گاو چرخ‌شده درست می‌شود. ترکیب آن را ادویه‌جات و سبزیجاتی مثل گشنیز، میخک و جوز هندی دربرمی‌گیرد که مزه‌ی منحصر به فردی به آن می‌دهد. البته برای پخت بوورورس اصیل، باید حداقل از 90% گوشت در مواد آن استفاده کرد. خیلی از مردم محلی دوست دارند که خودشان این سوسیس را بپزند و گوشتشان با گوشتی که در کبابی‌ها استفاده می‌شود، فرقی ندارد.

اخبار گردشگری آژانس همسفر