تلفن : 02188520828
article list

قوانین عجیب و قریب در نقاط مختلف دنیا

تاریخ خبر :1398/11/21
IMAGE-BIG-hamsafar-981127-1449.jpg
بسیاری از قوانین کشورهای سراسر دنیا مشابه یکدیگر و گاهی یکسان هستند اما در همه ی کشورها قوانینی وجود دارد که بنا بر شرایط، منحصر به همان کشورها هستند. گاهی این قوانین از نظر مردم دیگر کشورها عجیب به نظر می رسند و باعث شگفتی آن ها می شوند.
جویدن آدامس در سنگاپور ممنوع است
واردات آدامس جویدن آدامس در این کشور ممنوع است جریمه واردات آدامس به سنگاپور می‌تواند تا 100.000 دلار سنگاپور (حدود 940 میلیون تومان ) برسد و حتی مجازات زندان نیز شاید در پی داشته باشد. فقط برخی از آدامس‌ها که خاصیت درمانی دارند با حجم محدود مجاز هستند.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

ممنوعیت جشن ولنتاین در عربستان و پاکستان
پاکستان در سال 2017 جشن گرفتن ولنتاین را ممنوع اعلام کرده است. همچنین عربستان سعودی از سال 2008 فروش اجناس مربوط به ولنتاین را ممنوع اعلام کرده است.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

انتخاب اسم های خاص در کشور دانمارک
در دانمارک قانونی وجود دارد که نام کودکان تازه متولد‌ شده باید از میان نام‌های موجود در فهرست از پیش تعیین شده‌ای انتخاب شود.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

جریمه برای شهروندان ژاپنی که اضافه وزن دارند
طبق یک قانون در ژاپن دور کمر کارمندان بین 40 تا 74 ساله خود را اندازه‌گیری کنند. اگر دور کمر آن‌ها از حالت استاندارد بالاتر باشد و این به دلیل چاقی باشد، راهنمای رژیم به آن‌ها داده می‌شود و شرکت و دولت محلی مجازات مالی را متحمل می‌شود.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

پوشیدن کفش پاشنه بلند برای خانم ها در یونان ممنوع است
پوشیدن کفش پاشنه بلند در بعضی مکان های تاریخی کشور یونان ممنوع است چون این کفش ها آسیبی جدی به بناها وارد می کنندو حتی خوردن و نوشیدن هم در این مکان های تاریخی ممنوع شد.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

1398/11/21