تلفن : 02188520828
article list

مکان های دیدنی قبرس

Asli-Cyprus-961121-1037.jpg
جزیره قبرس که مانند نگینی میان آب های زلال مدیترانه می درخشد، از جاذبه های توریستی و گردشگری منحصر به فردی برخوردار است. جاهای دیدنی قبرس بر خلاف تصور عام، به سواحل شنی و صخره ای و مناظر زیبای دریای مدیترانه خلاصه نمی شود.
جزیره قبرس که مانند نگینی میان آب های زلال مدیترانه می درخشد، از جاذبه های توریستی و گردشگری منحصر به فردی برخوردار است. جاهای دیدنی قبرس بر خلاف تصور عام، به سواحل شنی و صخره ای و مناظر زیبای دریای مدیترانه خلاصه نمی شود. این جزیره با داشتن سابقه تاریخی کهن، در طول تاریخ بارها مورد توجه امپراطوری های بزرگ جهان قرار گرفته و از آن دوران یادگاری های بسیاری در دل خود جای داده است که امروز به عنوان جاذبه های تاریخی قبرس یکی از دلایل اصلی سفر گردشگران به این جزیره محسوب می شوند. جذابیت قبرس تنها به جاذبه های طبیعی و تاریخی آن خلاصه نمی شود و تفرجگاه های شهری و هتل های مجلل این کشور را نیز در بر می گیرد.

در ادامه مکان های دیدنی و جذاب قبرس را به شما معرفی می کنیم.

کوریون باستان
در مورد آثار باستانی در قبرس هیچ کمبودی وجود ندارد و کوریون باستان قبرس گل سر سبد این آثار تاریخی می باشد. کوریون موقعیتی رمانتیک در صخره های ساحلی دارد و با نمایی خیره کننده از شهر و مدیترانه به مکانی جادویی تبدیل شده است. مکانی بزرگ و وسیع که معروف ترین بخش آن تئاتر و مجلس اوستولیوس می باشد.

اخبار گردشگری آژانس همسفر
لارناکا
لارناکا (Larnaca) طبق شواهد تاریخی موجود احتمالا قدیمی‌ترین شهر قبرس است؛ به‌طوریکه تاریخچه‌ی آن به بیش از ۶۰۰ سال قبل بازمی‌گردد. بسیاری از گردشگران به این شهر می‌روند اما فقط از آن عبور می‌کنند؛ چراکه بزرگ‌ترین فرودگاه بین‌المللی قبرس در این شهر ساخته شده است. اما لارنکا دیدنی‌های بسیاری دارد که ارزش توقف در آن را دارند.

کلیسای باشکوه فانرومنی (Faneromeni) و کلیسای لازاروس (Lazarus) آن متعلق به قرن نهم، تاریخ‌دوستان را مجذوب خود می‌کنند. اگر به دنبال ماجراجویی هستید، به دریاچه نمک لارناکا که زیستگاه فلامینگو صورتی است بروید و برای کشف خرابه‌های زنوبیا (Zenobia) در آب‌های آن غواصی کنید

اخبار گردشگری آژانس همسفر
شبه جزیره کارپاس
شاید به جرات بتوان گفت، زیباترین منطقه در قبرس شبه جزیره ناهموار و دورافتاده کارپاس می باشد. این جزیره محبوب بسیاری از افراد و گردشگران است. کارپاس در امتداد سواحل طلایی پشت تپه های ناهموار شمال شرقی قبرس واقع شده است. این جزیره بسیار دنج و دست نخورده است.

اخبار گردشگری آژانس همسفر
قلعه کلوسی
قلعه کلوسی قطعا در جایگاه اول بناها و معابد قبرس قرار می گرفت. این قلعه کوچک در بیرون از لیماسول قرار گرفته و یک مقر صلیبی قدیمی و یادآور اهمیت قبرس برای اروپایی ها در طول جنگ های صلیبی می باشد.حتما بازدید از این بنا را در برنامه خود قرار دهید تا از محیط اطراف آن لذت ببرید.

اخبار گردشگری آژانس همسفر
خانه گلادیاتور
این ساختمان که وقت تاسیسش به شقه دوم قرن سوم بعد از میلاد مسیح برمی‌گردد، در قسمت شرقی خانه آشیل قرار گرفته است. این ساختمان از یک فضا مرکزی با ۴ دهلیز و تعدادی اتاق که همگی به فضا مرکزی راه دارند، تشکیل شده است. موزاییک کاری کف این ساختمان مخصوصاً در بخش شرقی و جنوبی آن، بسیار خاص و دیدنی است. مخصوصا در بخش کاشی کاری شرقی اش، که در آن صحنه مجادله یک گلادیاتور با عدو به تصویر کشیده شده است.

اخبار گردشگری آژانس همسفر