تلفن : 02188520828
article list

مکان های دیدنی مصر

asli-egypt-961121-1059.jpg
مصر با داشتن تاریخی غنی که قدمت آن به تمدن‌های قدیمی می‌رسد، به عنوان قدیمی‌ترین مکان جذاب برای بازدید در دنیا در نظر گرفته می‌شود.
مصر با داشتن تاریخی غنی که قدمت آن به تمدن‌های قدیمی می‌رسد، به عنوان قدیمی‌ترین مکان جذاب برای بازدید در دنیا در نظر گرفته می‌شود. معابد و اهرام الهام بخش کشور مصر، تخیل مسافران به این سرزمین را به خوبی نشان می‌دهد. اگرچه بیشتر افراد برای بازدید از آثار باستانی به این کشور می‌آیند اما جاذبه‌های طبیعی مصر نیز می‌تواند توریست‌های زیادی را به خود جلب کند. ساحل دریای سرخ برای صخره‌های مرجانی و استراحت‌گاه‌های ساحلی شناخته شده است.

در ادامه به معرفی مکان‌های جذاب و مرموز مصر می پردازیم.

هرم بزرگ جیز The Great Pyramid at Giza
هرم بزرگ جیزه (اسم دیگر: هرم خوفو یا هرم خئوپس) در مصر تنها بازمانده عجایب هفتگانه جهان به شمار میرود. پندار بر این است که این هرم آرامگاه فرعون خوفو از دودمان چهارم بوده، به همین دلیل به این هرم، هرم خوفو هم گفته می شود. این هرم در شهر قاهره مصر واقع شده است. این هرم به عنوان هرم بزرگ جیزه شناخته شده، همچنین بزرگ ترین و قدیمی ترین هرم در میان اهرام مصر است و برای مدت ۳۸۰۰ سال، بلندترین سازه ی بشر بر روی زمین می‌باشد.

اخبار گردشگری آژانس همسفر
مجسمه بزرگ ابوالهول Great Sphinx of Giza
این مجسمه عظیم یک شیر با سر انسان است که از هرم ها نگهبانی می کند. این مجسمه ۲۴۰ متر طول و ۲۰ متر ارتفاع دارد که یکی از قدیمی ترین مجسمه های سنگ یکپارچه در دنیاست. این اهرام و مجسمه ی ابوالهول چنان شگفت انگیز هستند که بسیاری از باستان شناسان ساخت آن‌ها را به دست انسان غیرممکن می‌دانند و معتقد هستند به دست موجودات فرازمینی بنا شده است.

اخبار گردشگری آژانس همسفر
فانوس اسکندریه Lighthouse of Alexandria
فانوس اسکندریه یکی از هفت عجایب جهان باستان است. این فانوس عظیم در جزیره فاروس در ساحل شهر اسکندریه مصر قرار داشت و به منظور هدایت ملوانانی که قصد سفر به این شهر را داشتند، توسط اسکندر مقدونی بنا شد و در حدود ۱۵ قرن روشن بود. معمولا از این فانوس برای کمک به دریانوردان برای یافتن ساحل و دیدبانان برای رویت کشتی های جنگی استفاده می‌شد.

متاسفانه در زمین لرزه سال های ۱۳۰۳ و ۱۳۲۳ آسیب جدی به بنا وارد شد. در سال ۱۴۸۰ سلطان Qaitbay از بلوک های تخریب شده این بنا برای ساختن قصر خود استفاده کرد، و اینجا بود که فانوس اسکندریه به نابودی کشیده شد.

اخبار گردشگری آژانس همسفر
مسجد محمد علی Mohamed Ali Mosque
مسجد محمد علی یک مسجد ساخته شده به سبک عثمانی توسط محمد علی پاشا ست. این مسجد که مقداری به مسجد اباصوفیا در استانبول شباهت دارد داخل ارگ صلاح الدین قرار گرفته است.

شهرت این مسجد به علت سنگ های مرمر کمیابی بود که درطرح های متنوع و تزئینات ماهرانه در آن به‌کار رفته‌است.

البته پس از محمد علی پاشا، روزهای شکوهمندی مسجد نیز پایان گرفت، صفحات مرمرین از دیوارهای بالایی مسجد از جای در آمد و در قصرهای عباس اول والی مصر و سودان و نوه محمد علی پاشا مورد استفاده قرار گرفت. دیوارهای برهنه شده با چوب نقاشی شده پوشانده شدند تا ظاهر آن به مرمر شبیه باشد. البته این موضوع هیچ وقت از اهمیت تاریخی و مذهبی مسجد کم نکرد و این روزها هم توریست ها از سراسر جهان برای تماشای این مسجد شکوهند به قاهره می آیند.

اخبار گردشگری آژانس همسفر
هرم پلکانی جوزر Pyramid of Djoser
این هرم اسرارآمیز در گورستان سقاره قرار گرفته و یکی از اولین اهرام ساخته شده در دروان مصر باستان است.

این بنا به عنوان مکانی برای خاکسپاری فرعون جوزر توسط وزیرش ایمهوتپ ساخته شد. در واقع این بنا در ابتدا به عنوان یک مکان سنتی با سقف مسطح بود اما بعد از پایان سلطنت جوزر به یک هرم پلکانی به شش لایه تبدیل شد.

اخبار گردشگری آژانس همسفر
مجسمه رامسس دوم Statue of Ramesses II
ممفیس در طول پادشاهی سلسله‌ی دوم موقعیتش را به عنوان پایتخت از دست داد و تنها چیزی که از آن زمان به جا ماند یک موزه‌ی کوچک روباز می‌باشد که نباید دیدن آن را ازدست داد. در این موزه می توانید مجسمه ی عظیم رامسس دوم (بزرگترین فرعون مصر باستان متعلق به سلسله ی نوزدهم)که به صورت افقی قرار گرفته است را ببینید.

اخبار گردشگری آژانس همسفر