تلفن : 02188520828
article list

نا امن ترین خطوط هوایی جهان

تاریخ خبر :1398/08/16
hamsafar-980812-1623.jpg
زمانی که شما به دنبال بلیط هواپیما برای سفر خود هستید، یکی از دلایل مهم انتخاب ایرلاین شما ، امن بودن آن است و در محاسبه این آمارگیری در نظر دارید که به طور مثال :

ایا این پرواز در سال های اخیر تلفات داده است؟

آیا این ایراین در امنیت هوایی مورد تایید واقع شده یا خیر؟

شرکت هواپیمایی یتی
شرکت یتی در حقیقت مادر هواپیمایی تارا به شمار می رود که از طرف سازمان سنجش امنیت هوایی، از نظر عدم امنیت تنها یک ستاره گرفته است این ایرلاین در طول یک دهه ی گذشته، چندین حادثه ی هوایی ناگوار را تجربه کرده که منجر به مرگ مسافران و خدمه ی پروازی و همچنین نابودی دو فروند هواپیما شده است.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

شرکت هواپیمایی سریویجایا
یتی با کسب ۲ ستاره از طرف سازمان سنجش امنیت هوایی، سومین شرکت بزرگ هواپیمایی در کشور اندونزی به شمار می آید،این شرکت در بخش های زیادی دچار نقص فنی شده که از طرف هیچ یک از سازمان های امنیتی بین المللی تاَیید نشده، در لیست سیاه پرواز در حریم هوایی کشورهای اروپایی قرار گرفته است.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

شرکت هواپیمایی باگان
هواپیمایی باگان تنها شرکت هواپیمایی ۲ ستاره است که مجوز پرواز در حریم هوایی اروپا را دارد. اکنون تنها یکی از مقاصد بین المللی در برنامه ی پروازی آنها باقی مانده است ، حقیقت دیگری در مورد این شرکت هواپیمایی این است که هرگونه معامله توسط شهروندان آمریکایی با هواپیمایی باگان، از آن حیث که این شرکت تحت تحریم ایالات متحده ی آمریکا به سر می برد، ممنوع است.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

هواپیمایی سوسی
ناهمواری های بی نهایت زمین، شرایط آب و هوایی، عدم همکاری قبایل محلی و مشکلات ارتباطی با اداره ی ترافیک حمل و نقل هوایی، از عواملی به شمار می روند که در امنیت این خطوط هوایی دخیل هستند،شرکت سوسی بهترین هواپیمایی اندوزی می باشد، اما انتظار می رود که همواره در رتبه ی امنیتی 2 ستاره که از سوی سازمان سنجش امنیت هوایی به آنها تعلق گرفته است باقی بماند و از آنجایی که در این هواپیما کابین خلبان باز است و همه به آن دسترسی دارند، خطری بسیار جدی محسوب می شوند که امنیت پروازها را به شدت تهدید می کنند.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

شرکت هواپیمایی دالو
اطلاعات موجود در مورد این شرکت هواپیمایی به آسانی در دسترس نیستند و این مسئله باعث می شود که این هواپیمایی نا امن تر شود ،اگرچه در رکورد امنیتی این هواپیمایی تلفاتی گزارش نشده است، اما در یکی از حوادث هوایی یک زوج به شدت آسیب دیدند مسافری با حمل مقدار زیادی مواد منفجره قصد داشت هواپیما را منفجر کند. از آن جایی که امروزه این هواپیمایی از طرف اتحادیه ی اروپا به دلیل نداشتن گواهی رسمی ایمنی ممنوع شده است.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

شرکت هواپیمایی آریانا افغان
این شرکت با داشتن دو ستاره توسط اتحادیه ی اروپا به دلیل مسائل ایمنی در لیست سیاه قرار گرفت و در مجموع با کلی تلفات این ایرلاین به ثبت رسیده و هیچ شرکت بین المللی سنجش ایمنی هوایی، گواهی این شرکت را تایید نکرده است و حتی امتیازی کمتر از دو ستاره برای آن در نظر گرفته اند.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

شرکت هواپیمایی بال آبی
این هواپیمایی کوچک به طور کلی مسافران را در مسیرهای داخلی از جمله سورینام، گویان، برزیل، ونزوئلا و کارائیب جا به جا می کند. این شرکت چندین مرتبه در لیست سیاه اتحادیه ی اروپا قرار گرفته است و در حال حاضر رسماً در لیست سیاه به سر می برد و برای پرواز به درون محدوده ی اتحادیه ی اروپا ممنوع الورود شده است.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

هواپیمایی تارا
تارا یک شرکت تازه تاسیس که مرکز اصلی آن در فرودگاه بین المللی تریبهوان می باشد این ناوگان کوچک که شامل 8 هواپیما می باشد از جانب اداره ی هوانوردی فدرال موفق به دریافت یک ستاره شده است ، هواپیماهای کوچک این ناوگان همراه با نواحی کوهستانی که در مسیر آن ها واقع شده اند، پرواز در این خطوط را به یک خطر حتمی بدل کرده اند. هواپیمایی تارا از پرواز به اتحادیه ی اروپا ممنوع الورود شده است و هیچ گواهی بین المللی که ایمنی آن را تایید کند در دست ندارد.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

شرکت هواپیمایی لیون
این شرکت هواپیمایی به دلیل تلفات زیاد و مسائلی دیگرتا کنون دارای بدترین رکورد ایمنی می باشد که از طرف سازمان سنجش ایمنی هوایی تنها یک ستاره به آن تعلق گرفته

و انتظار می رود که این شرکت تا مدتی در همین مقام باقی بماند، مگراینکه تغییرات جدی و موثری ایجاد کند.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

شرکت هواپیمایی کام ایر
شرکت کام ایر با دریافت تنها یک ستاره از طرف سازمان سنجش ایمنی هوایی، در میان چهار خطوط هوایی خطرناک جهان در صدر لیست قرار گرفته است. این هواپیمایی مستقر در افغانستان، خارج از کابل واقع شده است

این هواپیمایی در سال های اخیر حوادث ناگواری را تجربه کرده حوادثی مانند بمب گذاری که باعث انحراف هواپیما شد و از طرف این شرکت به هیچ عنوان جدی گرفته نشد. در نتیجه ی ممنوعیت از ورود به اتحادیه ی اروپا و عدم تکمیل اساس نامه ی انجمن بین المللی هوانوردی غیر نظامی، از ورود پروازهای این شرکت به حریم هوایی آمریکا ممانعت به عمل آمده است

اخبار گردشگری آژانس همسفر

1398/08/16