تلفن : 02188520828
article list

پیشگیری از مسمومیت غذایی در سفر

تاریخ خبر :1398/08/25
IMAGE-BIG-hamsafar-980823-1156.jpg
نکته‌های بسیار ریزی در سفر وجود دارند که اگر آنها را نادیده بگیریم می‌توانند به سادگی تمام برنامه‌های سفرما را بهم بریزد و به جای لذت بردن از سفر و گشت و گذار در شهر، شما را در اتاق هتل نگه دارند. مسمومیت غذایی یکی از همین مسائل است که می‌تواند به تعداد غذاهایی که می‌خورید، علت داشته باشند
آب آشامیدنی سالم
در بسیاری از کشورهای جهان به‌ویژه کشورهای جهان سومی آب آشامیدنی از سلامت کم‌تری برخوردار است. آب‌های ناسالم ایمنی بدن را به خطر می اندازد و فرد مستعد به بیماری های کلیوی دچار سنگ کلیه خواهد شد و سعی کنید در سفر از نوشیدنی‌های گرم همانند چای و قهوه بیش‌تر استفاده کنید.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

نگهداری مواد غذایی
نحوه‌ی نگه‌داری از مواد غذایی بیش از حد حائز اهمیت است ، اگر بخواهید یک غذا در در دو وعده مصرف کنید، توصیه می‌شود که آن غذا را پیش از سرد شدن در یخچال و فیزر قرار دهید تا زمینه‌ی فساد پذیری آن غذا فراهم نشود ، هرگز غذاهاي پخته شده را بيش از 2 ساعت (اگر هواي اتاق گرم مي باشد، بيش از يك ساعت) در دماي محيط رها نكنيد. براي دوباره گرم كردن غذاهاي باقيمانده آنها را تا 74 درجه سانتي گراد گرما دهيد تا غذا بخار کند و همچنين غذاهايي كه بيش از 3 روز باقيمانده اند را مصرف نكنيد.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

علائم و نشانه های مسمومیت غذایی
این علائم ممکن است در طی 12 تا 24 ساعت پس از مصرف بروز کند که این علائم شامل : سردرد، تب، خستگي، تهوع، استفراغ، اسهال آبكي شديد، كم شدن آب بدن، ضعف و درد شكم مي باشند.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

غذاهای کنسروی
از خريد قوطي هاي كنسرو داراي برآمدگي، فرورفتگي و يا نشتي خودداري كنيد و مطمئن شويد كه درپوش آن ها شكسته نشده باشد. اگر فرآورده اي ظاهر و يا بوي ناخوشايندي داشت، به هيچ عنوان آن را نچشيد و کنسروها را قبل از مصرف 20 دقیقه در آب درحال جوشیدن حرارت دهید و سپس مصرف نمایید و در طي سفر براي حمل مواد غذايي فاسد شدني، از يخدان مناسب استفاده كنيد. غذاهایی که حاوی سس، تخم مرغ و خامه می باشند خیلی زود فاسد می شوند.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

باید بدانید چه زمانی به پزشک مراجعه کنید
اگر به طور مکرر استفراغ می کنید، در آن یا در ادرارتان خون مشاهده کردید، حالت های مسمومیت را بیش از ۲ روز است که در خود می بینید، از گرفتگی عضلانی رنج می برید و یا هر کدام از عوارض کم آبی شما (سرگیجه، خشکی دهان و …) از بین نمی رود، این زمانی است که حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

در آخر پیشنهاد ما به شما این است
که چند بطری آب معدنی و یک ژل ضد عفونی کننده دست همیشه با خود به همراه داشته باشید. همچنین از خوردن غذاهای خام و نیم پخت و همچنین غذاهایی که برای مدتی طولانی بیرون از یخچال نگهداری شده اند، خودداری کنید.

علاوه بر آن، برای جلوگیری از مسمومیت در سفر بهتر است از خوردن میوه و سبزیجات خام پرهیز کنید، چرا که این آن ها ممکن است با باکتری های محلی در هنگان شستن و آماده سازی، آلوده شده باشند. توصیه می کنیم که غذاهایی را انتخاب کنید که به صورت داغ یا جوشیده سرو می شوند.

اخبار گردشگری آژانس همسفر

1398/08/25