تلفن : 02188520828
article list

10 وسیله ای که هنگام چادر زدن به آن ها نیاز خواهید داشت

تاریخ خبر :1397/03/01
1-chadorzadan-970301-1039.jpg
قبل از چادر زدن، باید کاملا آماده باشید و مکان مناسبی برای آن انتخاب کنید. محل چادر زدن باید شرایط مساعدی داشته باشد. بسیاری از افراد از این شرایط مناسب اطلاعی ندارند. باید قبل از انتخاب محل، یک سری فاکتورها را در نظر بگیرید، مواردی مثل سهولت دسترسی محلی، که به معنی دسترسی راحت و با استفاده از ماشین به نقطه ی مورد نظر خود می باشد. منابع آبی نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند. شما باید در طول سفر به آب تمیز دسترسی داشته باشید. همچنین محل اقامت شما، نباید از لحاظ چوب و هیزم دچار کسری گردد. گرچه این موارد همگی اهمیت بسیار زیادی دارند، با این حال شما نیز باید ابزار لازم را همراه خود داشته باشید. با انتخاب لوازم و ابزار صحیح، باید آمادگی مقابله با هر شرایطی را برای چادر زدن داشته باشید.

در اینجا لیستی از لوازم و ابزار لازم را برای چادر زدن شما آماده کردیم:

جعبه کمک های اولیه
خطر همواره در طبیعت در کمین شما خواهد بود. زخم و آسیب دیدگی برای یک فرد ماجراجو، حکم مدال طلا را دارد. در چنین شرایطی می توانید از جعبه کمک های اولیه استفاده کنید و به این ترتیب، آمادگی لازم برای مقابله با هر حادثه و شرایطی را خواهید داشت.

Mitragasht
کبریت
در صورتی که می خواهید چادر زدنتان بدون دردسر باشد حتما کبریت همراه خود داشته باشید. در غیراینصورت با مشکلات بسیار بزرگی روبرو خواهید شد.

Mitragasht
جای خواب
باید تشک و یا کیسه خواب همراه خود داشته باشید. در صورتی که انتخاب شما تشک است، تشک بادی، به دلیل حمل و نقل آسان، بهترین گزینه خواهد بود. چنانچه تشک بادی دارید، حتما به تلمبه و کیت تعمیر نیز همراه خود داشته باشید.

Mitragasht
تارپولین
باید همیشه سفر امنی را برای خود مهیا کنید. می توانید از تارپولین به عنوان لایه ی محافظ در کف چادر و یا آفتاب گیر استفاده نمایید.

Mitragasht
فانوس و چراغ قوه
همیشه برای جلوگیری از بروز حوادث، چراغ قوه و یا فانوس به همراه داشته باشید. منابع نور را همواره در مکانی نزدیک خود نگه دارید.

Mitragasht
نقشه ها و قطب نما
بهترین گوشی ها با دقیق ترین جی پی اس ها در وسط جنگل نمی توانند به شما کمکی کنند. همیشه نقشه ای همراه خود داشته باشید.

Mitragasht
تجهیزات و لباس مناسب
آب و هوا یکی از غیر قابل پیش بینی ترین موارد می باشد. به پیش بینی های سازمان هواشناسی اکتفا نکنید و همیشه تجهیزات و لباس مناسب برای آب و هوای مختلف داشته باشید.

Mitragasht
چاقوی جیبی
این مورد، یکی از مهم ترین ابزارهای شما خواهد بود چون علاوه بر چاقو، پیچ گوشتی، اره، یک قیچی کوچک و سایر ابزار لازم را در اندازه هایی مناسب در اختیار شما قرار خواهد داد.

Mitragasht
طناب
طناب در اردو بسیار مهم خواهد بود و چنانچه گره های مختلف را بلد باشید، در اکثر شرایط از طناب استفاده خواهید کرد.

Mitragasht
کیسه های ادویه
هیچکس به خوردن غذای بدون ادویه علاقه ای ندارد. مهم نیست که کجا هستید، غذای خوشمزه همیشه از استقبال بالایی برخوردار می شود. می توانید نمک و سایر ادویه های لازم را در کیسه های پلاستیکی کوچک حمل کنید.

Mitragasht
در پایان، ما توانایی مقابله با هر شرایطی را نداریم، ولی می توانیم با آماده سازی چند ابزار ضروری، تا حد زیادی از بروز شرایط سخت و پیچیده جلوگیری کنیم. قبل از سفر، حتما جزییات سفر و محل دقیق اقامت خود را با حداقل یک نفر در میان بگذارید. با انجام این کار، سفر خود را بیمه کرده اید.
https://lastsecond.ir/news/10-things-need-go-camping
1397/03/01